Інститут зрошуваного землеробства НААН України

Основні напрями роботи Інституту зрошуваного землеробства НААН України:

  • розроблення та впровадження новітніх, адаптованих до посушливих умов зони систем зрошуваного і неполивного землеробства;
  • удосконалення технологій вирощування сільськогосподарських культур, які забезпечують реалізацію генетично обумовлених рівнів продуктивності;
  • створення високопродуктивних конкурентоспроможних сортів та гібридів зернових, кормових, технічних і овочевих культур для умов зрошення;
  • створення автоматизованих комп’ютерних програм планування та управління системами землеробства на зрошуваних землях; ведення первинного та елітного насінництва сортів та гібридів сільськогосподарських культур з метою забезпечення товаровиробників насіннєвим матеріалом;
  • підготовка наукових кадрів і підвищення кваліфікації фахівців сільського господарства; інформаційно-консультативне забезпечення товаровиробників регіону.

Директор інституту Вожегова Раїса Анатоліївна
тел.36-11-96,  факс 36-24-40, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Поштова адреса:  73483, м. Херсон, сел. Наддніпрянське

 

ІННОВАЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ - АГРАРНОМУ БІЗНЕСУ УКРАЇНИ

Інноваційні вітчизняні сорти пшениці селекції Інституту зрошуваного землеробства НААН України для виробництва зерна на зрошуваних землях Півдня України

Уперше для виробництва зерна на зрошуваних землях Півдня України розроблена науково-обґрунтована модель високопродуктивного сорту пшениці, створені нові перспективні сорти, конкурентоспроможні, здатні забезпечити одержання сталих урожаїв високоякісного зерна в посушливих умовах степової зони Півдня України.
Інноваційною продукцією проекту є насіння нових вітчизняних сортів озимої пшениці селекції ІЗЗ НААН України («Овідій», «Кохана», «Благо», «Марія», «Андромеда») для виробництва зерна на зрошуваних землях Півдня України, стійких до біотичних і абіотичних факторів та адаптованих до природних ґрунтово-кліматичних і агроекологічних умов Півдня України, з високими показниками якості зерна.

Ознайомитися з пропозицією

Створення насінницької бази нових високотехнологічних сортів томата промислового типу для умов Півдня України.

Проект відповідає пріоритетному напряму, налагодження системи насінництва нових сортів томата промислового типу дасть можливість задовольнити потреби виробників томатної продукції (фермерські господарства, приватний сектор) в якісному насінні.

Ознайомитися з пропозицією 

Організація виробництва насіння новітніх херсонських гібридів кукурудзи для зрошуваного землеробства.

Проект сприяє створенню умов для широкого впровадження зрошуваного землеробства, основними питаннями якого є збереження та ефективне використання поливної води та технологічних прийомів інтенсивного рослинництва в умовах зрошення.

Ознайомитися з пропозицією 

Запровадження у сільгоспвиробництво новітніх перспективних херсонських сортів люцерни для біологічного землеробства

Інноваційна пропозиція націлена на рішення питань біологічного землеробства за рахунок розповсюдження херсонських сортів люцерни, які дають можливість покращити фізико-хімічні властивості ґрунту, підвищити його родючість, урожайність сільськогосподарських культур без внесення мінеральних добрив або з мінімальними нормами добрив та отримати екологічно чисту харчову продукцію.

Ознайомитися з пропозицією 

Організація виробництва насіння сої для біологічного землеробства з підвищеною адаптаційною здатністю та високим вмістом білка та олії.

Інноваційний проект сприяє відтворенню родючості ґрунтів та широкому впровадженню біологічного землеробства, так як соя після збирання врожаю накопичує до 80-130 кг д.р. біологічного азоту, що рівноцінно внесенню 15-27,5 тонн органічних добрив. В результаті реалізації інноваційного проекту буде досягнуто гарантоване виробництво високоякісного насіння кращих сортів сої. Розширення первинного насінництва призведе до збільшення виробництва добазового, базового та сертифікованого насіння.

Ознайомитися з пропозицією 

Картопляний насінницький комплекс з використанням двоврожайної культури на основі оздоровленого біотехнологічними методами вихідного матеріалу

Основою для даної інноваційної пропозиції є аналіз забезпеченості Півдня України насіннєвим матеріалом. Потреба в насінні картоплі для цього регіону складає біля 480 тис. тон. Насіннєві господарства вирощують 21-23 тис. т, з інших регіонів та із-за кордону імпортується 200-250 тис.т. Таким чином, орієнтовний дефіцит насіння картоплі на Півдні України складає 200-300 тис. т.

Ознайомитися з пропозицією

Новітня технологія вирощування нових посухостійких сортів і гібридів зернового сорго, адаптована до змін клімату в південному степу

Інноваційна пропозиція націлена на рішення питань вирощування нових посухостійких сортів і гібридів зернового сорго, адаптована до змін клімату в південному степу.

 

Ознайомитися з пропозицією

Впровадження у виробництво нових сортів бавовнику та екологічно безпечної технології їх вирощування на Півдні України та АР Крим

Пропозиція сприятиме вирішенню проблеми загальнодержавного рівня, так як дозволяє ефективно освоювати зрошувані та богарні землі Степової зони України, АР Крим, вирощувати бавовник за прогресивною технологією, застосовуючи сорти з високим адаптивним потенціалом. Додатковою продукцією за проектом, також може бути: бавовняне волокно, насіння, макуха, олія.

Ознайомитися з пропозицією 

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!