2021.11.03 – ХТПП провела тренінг інтенсив-курсу «НАССР на підприємстві: розробка, впровадження, аудит»

Херсонська ТПП провела другий тренінг інтенсив-курсу «НАССР на підприємстві: розробка, впровадження, аудит» у партнерстві з Alimentarius system Management та досвідченими експертами мережі КДК – «Компетенція долає корупцію».

В рамках підписаної Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, наша країна зобов’язалася наблизити національне законодавство до європейського, у тому числі й у галузі санітарних та фітосанітарних норм. Суттєвим кроком в цьому напрямку став обов’язковий перехід на систему управління безпечністю харчових продуктів – НАССР.

НАССР (Hazard Analysis Critical Control Points) – це міжнародно визнана система передбачає аналіз та контроль хімічних, біологічних, фізичних факторів, що впливають на їжу протягом всього її життєвого циклу – від сировини до переробки, приготування та споживання. Наявність системи HACCP нині є в Україні обов’язковою для всіх закладів громадського харчування (в т.ч. їдалень у школах та дитсадочках), виробників та перевізників їжі, а також операторів, що займаються зберіганням, фасуванням та упаковкою вже готової харчової продукції.

Важливо пам’ятати, що НАССР – це не одноразове «генеральне прибирання», а саме система: щоденне дотримання високих стандартів у виробничій діяльності, постійне вдосконалення та стеження за новими вимогами та рекомендаціями. В ході тренінгу представники харчової індустрії Херсону й Каховки оновили знання щодо чистоти на виробництві, дізналися нові вимоги до маркування продукції, особливості визначення та моніторингу критичних контрольних точок технологічних процесів тощо.

Приємно, що серед учасників заходу – керівники підприємств-членів та партнерів Херсонської ТПП: Вікторія Удодова (ресторан «Цеппелін»), Олена Белозоренко (екоферма «Лиманська коза»), Андрій Бігленко (ТМ «Українські в’ялені томати»).

Впровадження системи НАССР в Україні регулюється такими Законами (із чиннними змінами):

  • від 23.12.97 р. № 771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів»;
  • від 18.05.17 р. № 2042-VIII «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Ефективність впровадження НАССР постійно контролюється і перевіряється  аудиторами Держпродспоживслужби України.

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!

 

2021.01-12

Виставки в Японії, online & offline

 

2021.01-12

План міжнародних заходів на 2021 році у Туреччині

 

2021.05-11

Міжнародні виставки у Болгарії

 

2021.11

Торгівельні місії до Туреччини за підтримки турецького Уряду

 

2021.12.16 - 17

НАВЧАННЯ ТА  ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ