Олександр Гоноболін

Запитання: В усі часи, коли йшла мова про великих і успішних, відомих людей, поряд з їх іменами згадувалися імена тих, завдяки кому став можливий успіх, зміг розкритися талант. Ви можете сьогодні з певністю сказати, завдяки кому світ почув скрипку Олександра Гоноболіна?

Відповідь: По-перше, завдяки моїм батькам. Саме вони привели мене, шестирічного, за ручку в музичну школу. По-друге, як завжди Його величність-випадок ... і навіть не один. На вступному іспиті я отримав 3-ку і був відданий в клас скрипки, нікому не відомої тоді (в Сухумі) викладачці Ганні Дмитрівні Бубнової-Оно. Ганна Дмитрівна, закінчивши Петербурзьку консерваторію в 1917 році, вийшла заміж за японця і пробула в Японії близько 40 років, виховавши там плеяду прекрасних скрипалів. До речі, Йко Оно, вдова Леннона, є її племінницею по лінії чоловіка. Напевно, перші основи майстерності та музичної творчості заклала в мені саме вона. Пізніше продовжував своє навчання у Київській середній спеціальній школі ім. М. Лисенка (школа для обдарованих дітей) у викладача Макаренко Павла Миколайовича, який, знову ж таки, колись закінчив Сухумське муз. училище. Передостаннім моїм вчителем, вже в консерваторії, була Велика Ольга Пархоменко, яка моє ставлення до скрипки і до музики, в цілому, в якісному сенсі підняла на найвищий рівень. Ну і нарешті це мої слухачі, завдяки яким я досі прагну грати і творити.

Запитання: Олександр Чарльзовіч, до Вас давно прийшло визнання. Це рідкісна удача для людини творчої -визнання за життя. Які з Ваших нагород, досягнень, успіхів мають особливе значення для Вас особисто?

Відповідь: Конкурси, звання, грамоти ... Мій інтерес до цього вже давно пройшов. Це просто папери, а не майстерність. Найголовніша нагорода для мене-коли мене чекають ... Хочуть слухати мою скрипку, мою музику, спілкуватися зі мною. Загалом, це називається, відчувати себе потрібним.

Запитання: Людина починається з дитинства. Але хоча Ви неодноразово говорили, що Херсон Ваш рідне місто, ми знаємо, що Ваше дитинство і юність пройшли не в Херсоні. Де ж Батьківщина Олександра Гоноболіна, в Сухумі, в Херсоні або ... де його рідний дім?

Відповідь: Я народився в Ленінградській області, дитинство пройшло в Абхазії, юність- в Києві, живу в Херсоні. Об'їздив майже всю Європу. Якщо порахувати, то третину життя я провів на гастролях. У мене всюди залишилися друзі, в кожній країні, де бував, залишився будинок, де мені завжди раді, завжди на мене чекають. Сьогодні з'явився будинок, який побудував я сам. Напевно, це тепер і є мій рідний дім, а Херсон-рідне місто.

Питання: Вам аплодує Європа, про Вашу творчість багато пишуть і говорять на Україні, Ваші концерти-завжди помітна подія в нашому місті. При цьому люди, які мають значно меншу популярність, давно мають різні звання. Ви не вживали ніяких дій для отримання того чи іншого почесного титулу? Чому? Це позиція?

Відповідь: Колись одна відома людина в Херсоні сказала «ти талановитий, а я-народний!». Я волію бути талановитим. Я був удостоєний звання Заслуженого артиста України у 1989 році. Це після 3 років роботи Диригентом Миколаївського оркестру. Коли я працював солістом Херсонської філармонії, у мене були досягнення не менші ... Наприклад, я єдиний від області брав участь у концерті майстрів мистецтв України в Києві з нагоди 60-річчя СРСР. Не хочу сьогодні називати імен, нехай це залишиться на совісті вже дуже літніх людей ... Нажаль, мені було сказано в неофіційній обстановці, що почесного звання в  Херсоні я не отримаю ніколи ... Спочатку було образливо, а згодом відбулася переоцінка цінностей. Я зрозумів, що бути визнаним слухачами куди важливіше, ніж звання на папері. Пригадую, коли на своє 50-річчя я проводив авторський концерт, хтось із керівників області, подаючи мені чергову Грамоту, повідомив, що вже направлені відповідні документи до Києва на представлення мені звання Народного артиста України. Зал встав і аплодував ... Довго ... Після такої реакції моїх шанувальників, Указ Президента вже не так важливий! Шкода, звичайно, що в Херсоні я так і не зміг реалізувати свої творчі можливості, а може, це комусь не потрібно ... У цьому році я прийняв пропозицію адміністрації Миколаївської філармонії і, з задоволенням, керую Камерним оркестром, граю на скрипці  і складаю музику, продовжуючи жити в Херсоні.

Запитання: Загальновідомий факт, що у скрипки Гоноболіна своя душа, свій неповторний голос, дивна, зачарована тональність любові ... Багато художників створювали свої кращі твори, на тлі особистих невдач, страждань, душевних переживань ... У любові або у смутку народжуються Ваші шедеври?

Відповідь: Я закохувався і страждав ... Продовжую кохати. У моєму житті було всього вдосталь ... Душа переживала  усі  "пори року". Багато моїх твори пов'язані з людьми, із моїм ставленням до світу. Але це не  фотографії, і я сподіваюся, що музиканти, виконуючи їх, будуть знову і знову власним серцем переживати мою музику. Мабуть, Бог дарує музику моїй душі ... Наприклад, у Різдвяну ніч мені було “послано” мелодію, яку я встиг записати нотами і потім створив твір під назвою "Різдвяний жарт". А скільки було випадків, коли сподіваєшься, що вранці згадаєш і занотуєшь.... Але, ранком збагнеш, що загубив подарований шанс ....

Запитання: Завсякчас, будь-яка талановита людина деякою мірою, відокремлена, індивідуальна у творчості. Ви ж багато працюєте з колективами музикантів. Це потрібно Вам або їм? Як у них складаються стосунки з метро?

Відповідь: Музиканти, які працюють в оркестрі вже професіонали. Під керівництвом різних диригентів вони грають по-різному. Я намагаюся підтримувати з ними і людський контакт, і творчий, жити на одній хвилі, в одній тональності. Дуже люблю Миколаївський Камерний оркестр. Музиканти знають, якщо я їх після концерту обіймаю, значить їм вдалося багато чого. Я радий, що мої трактування творів вони розуміють і відчувають. За 6 місяців оркестр підготував вже 10 нових програм! . І головне це потрібно публіці. Я підтримую прекрасні стосунки з багатьма музикантами в Херсоні, для яких перестав бути безпосереднім керівником, але залишився Метром. Коли мене називають Маестро, для мене це- найкращий титул.

Питання: Ви багато працюєте в Європі. Де на Вашу думку найвдячніші слухачі, яка країна чи місто стали улюбленими?

Відповідь: Вдячні слухачі - це люди, які тебе хочуть слухати. Я щасливий, що вони в мене є всюди. У мене багато друзів в Угорщині, Голландії, Німеччині, в Ізраїлі ... C дитинства я мріяв побувати у Франції. І в 1992 році моя мрія збулася. Тепер у мене і там чимало друзів. Багатьом я навіть присвятив свої твори. До речі, саме завдяки Франції, Європа і дізналася мої твори. А французькі діти Нормандії дізналися, що на карті є Україна.

Запитання: А де найкраще місце для творчості? Де музична майстерня для душі?

Відповідь: Це не передбачувано. Де і коли відвідає тебе Муза? ... Силоміць ніколи себе не примушую творити.

Запитання: А які-небудь курйозні випадки з вами траплялися?

Відповідь: Звичайно, траплялися ... Наприклад, в одній з музичних шкіл Парижа я мав проводити Майстер-клас. Учні вже вивчали мої твори. Коли професор оголосив, що до школи приїде композитор Гоноболін, один з учнів з подивом запитав: «а хіба він ще живий?»

Запитання: На творчому вечорі з нагоди Вашого ювілею зал захоплено аплодував  юному даруванню-Данилові Гоноболіну. Це Ваша перемога, Ваш успіх і Ваша перспектива чи...?

Відповідь: Народившись в родині художників, дивно, що я став музикантом. Коли в сім'ї діти продовжують професію батьків, народжується думка, що природа на комусь повинна «відпочити». Що стосується мого молодшого сина Данила, мені, деколи, здається, що у нього є шанс. Якщо не впустить його, то я із задоволенням визнаю, що “природа відпочивала на мені”. У нього є дар, і якщо буде працювати над собою, то прізвище Гоноболін ще довго буде радувати багатьох і багатьох людей, з'являючись на афішах в різних точках планети.

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!

 

2021.01-12

Виставки в Японії, online & offline

 

2021.01-12

План міжнародних заходів на 2021 році у Туреччині

 

2021.05-11

Міжнародні виставки у Болгарії

 

2021.11

Торгівельні місії до Туреччини за підтримки турецького Уряду

 

2021.12.16 - 17

НАВЧАННЯ ТА  ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ