Республіки Кот-д'Івуар і Сенегал

Пропозиції щодо інвестиційних бізнес-проектів в Сенегалі та Кот-д’Івуарі:

? Залучення українських компаній до реалізації транспортних проектів

Посольство України у Сенегалі проводить постійну роботу щодо залучення українських підприємств до реалізації інвестиційних проектів та створення передумов для збільшення обсягів українського експорту до країн акредитації (Кот-д'Івуар та Сенегал) . За інформацією Посольства, вбачається реальною участь українських компаній в реалізації ряду проектів та просування української продукції на ринки згаданих держав за наступними напрямами:
Залучення українських компаній до реалізації транспортних проектів.

  1. будівництво автомагістралі Ямусукро-Уагадугу протяжністю 1 300 км (вартість проекту оцінюється в 2,7 млрд. дол. СІЛА. З урахуванням тривалості підготовки ТЕО та проектної документації початок робіт планується на 2015 р. Попередній інтерес до проекту виявляє Катар);
  2. реконструкція вузькоколійної залізниці Абіджан-Уагадугу (Буркіна-Фасо) та її продовження до м. Ніамей (Нігер). До кінця першого півріччя 2013 р. планується розпочати підготовку ТЕО на паралельне будівництво колії шириною 1 435 мм на ділянці Ямусукро-Уагадугу.

Принагідно інформуємо, що можливість залучення українських компаній до реалізації згаданих проектів буде обговорюватись під час офіційного візиту до України Міністра закордонних справ Кот-д’Івуару Шарля Кофі Дібі (запланований на другу половину 2013 p.). У разі зацікавленості українських компаній, івуарійська сторона надасть детальну інформацію стосовно зазначених проектів та повідомить про умови їх реалізації.

? Налагодження прямих зв'язків з виробниками какао та пальмової олії в Кот-д 'lвyарі

На сьогоднішній день Кот-д'Івуар, який є світовим лідером виробництва какао-бобів (1,3 млн. т або 36% світового виробництва за 2012-2013 маркетинговий рік), забезпечує близько третини потреб кондитерської промисловості України в какао-сировині. При цьому слід зазначити, що практично всі обсяги імпортованої Україною продукції здійснюються через непрямі контакти. Наприклад, значна кількість какао імпортується через російське ВАТ „Объединенные кондитеры" та низку французьких і бельгійських компаній.

Також, за інформацією Посольства України в Сенегалі, перспективним може стати налагодження поставок пальмової олії з Кот-д'Івуар (річний обсяг виробництва складає близько 500 тис. т).

У разі зацікавленості, вважаємо за можливе порушити питання про налагодження прямих контактів з івуарійськими виробниками какао-продукції та пальмової олії для українських підприємств під час згаданого візиту в Україну Міністра закордонних справ Кот-д'Івуар ІІІ.К.Дібі.

? Налагодження українськими компаніями складального виробництва сільськогосподарської техніки, адаптованої до місцевих умов

Під час переговорів заступника Міністра В.А.Майка з Міністром промисловості Жан-Клодом Бру івуарійська сторона висловила інтерес до створення українськими компаніями в Кот-д'Івуарі складального виробництва сільськогосподарської техніки, адаптованої до місцевих умов. За інформацією Посольства України у Сенегалі, на сьогодні у Кот-д'Івуарі найбільш нагальною є потреба у колісних тракторах невеликої потужності, а також навісному обладнанні (плуги, культиватори, борони).

У разі зацікавленості українських компаній у такій співпраці, івуарійська сторона готова надати детальну інформацію щодо специфікації продукції, а також прогнозованого попиту на неї.

? Виробництво мінеральних добрив

За інформацією Посольства України в Сенегалі, Кот-д'Івуар зацікавлений у створенні на території країни підприємства з виробництва мінеральних добрив. На сьогоднішній день Кот-дТвуар має значний внутрішній попит на зазначену продукцію (близько 250 тис. т щороку, з них близько 80'тис. т - імпортуються з України), а також володіє достатньою сировинною базою для створення такого виробництва (видобуток природного газу у 2010 р. склав 1,6 млрд. куб. м).

У випадку зацікавленості українських підприємств, івуарійська сторона готова надати актуальні дані щодо потреби у добривах, ставки ввізного мита, ринку газу, а також повідомити про преференції для майбутнього виробництва.

? Виробництво будівельних матеріалів (передусім, виготовлення метало­пластикових вікон, дверей, піно- та газоблоків, арматурних прутків)

Під час переговорів заступника Міністра В.А.Майка з Міністром промисловості Кот-д'Івуару Жан-Клодом Бру, івуарійська сторона висловила інтерес до налагодження співробітництва з українськими компаніями, які виробляють будівельні матеріали (металопластикові вікна, двері, піно- та газоблоки, арматурні прутки).

За оцінкою Посольства України в Сенегалі, найбільш економічно вигідним є проект створення виробництва метало-пластикових вікон і дверей. Це пояснюється тим, що в Кот-д'Івуарі і з другої половини 2011 року спостерігається будівельний бум, зумовлений стабілізацією економічної ситуації в країні. При цьому в Кот-д'Івуарі та сусідніх країнах немає жодного підприємства, яке б виготовляло зазначену продукцію. Забезпечення окремих об'єктів (готелі, представництва міжнародних компаній тощо) вікнами цього типу здійснюється на замовлення в Європі, що зумовлює надзвичайну високу вартість та тривалий час очікування замовлення. Крім цього, через особливості клімату віконні коробки з деревини швидко деформуються і підлягають повній заміні кожні кілька років.

У випадку зацікавленості українських підприємств у створенні виробництва відповідної продукції на території країни, івуарійська сторона готова надати детальнішу інформацію, а також повідомити про можливі преференції для українських підприємств.

? Експорт аграрної продукції

За результатами здійсненої Посольством України у Сенегалі роботи з поширення інформації про експортні можливості України в аграрній сфері, у 2012 році було започатковано експорт української сільськогосподарської продукції до Сенегалу. Зокрема, було експортовано 8,6 тис. т пшениці (на загальну суму 2,5 млн. дол. СІЛА); 4 тис. т кукурудзи (894 тис. дол. CLL1A); 5,5 тис. т макухи соняшника (847 тис. дол. СІЛА); 1 тис. т сушених бобових (496 тис. дол. СІЛА); 52 т соняшникової олії (79 тис. дол. СІЛА).

Зазначені дані свідчать, що, за умови проведення відповідної інформаційної роботи, українська аграрна продукція користується значним попитом на ринках п'яти держав сфери відповідальності Посольства (Гвінея, Гвінея-Бісау, Кот-д'Івуар, Ліберія, Сенегал), які входять до Економічної спільноти держав Західної Африки (ЕКОВАС). Так, у 2012 році було експортовано української аграрної продукції на загальну суму 9,9 млн. дол. СЛІА.

Відтак, доцільним вбачається опрацювання питання збільшення обсягів експорту української сільськогосподарської продукції до країн регіону - членів ЕКОВАС (всього - 15 держав з населенням більше 300 млн. осіб) із зацікавленими підприємствами України. Водночас, аналіз ринку продовольства ЕКОВАС свідчить, що найбільшим попитом користуються такі товарні групи, як зернові, сухе молоко, пшеничне борошно, заморожене м'ясо птиці та яловичина.

? Участь у будівництві житлового комплексу„ Karack"

За підсумками зустрічі заступника Міністра В.А.Майка з генеральним директором сенегальської державної будівельної компанії SICAP Ібрагімою Саль Посольством України в Сенегалі отримано інформацію щодо проекту будівництва житлового комплексу „Karack" (додається), в якому є можливою участь українських компаній.

Передбачається, що комплекс складатиметься з 5 восьмиповерхових будинків загальною площею 23 692 кв.м. (включатиме 140 квартир, 26 торговельних і 10 офісних приміщень). Розрахункова тривалість будівельних робіт - 24 місяці. Пропозиція SICAP полягає у залученні іноземного фінансового партнера шляхом створення спільного підприємства. Внеском SICAP є земельна ділянка, а також адміністративні послуги з отримання необхідної дозвільної документації. Якщо фінансовий партнер має намір стати також технічним партнером проекту, він отримує генеральний підряд на здійснення будівельних робіт без тендерних процедур. Продаж приміщень розпочинається з початку будівництва, що має забезпечити надходження коштів, необхідних для його продовження. За оцінкою SICAP, яка базується на досвіді реалізації попередніх проектів, слід очікувати повного продажу всіх приміщень до завершення будівництва. Після здачі об'єкту іноземний фінансовий партнер може вийти з проекту шляхом продажу SICAP своєї частки, або залишатися співвласником управляючої компанії.

Довідково: Акціонерне товариство SICAP було створене у 1950 році за колоніальних часів і нині є найбільшою будівельною компанією Сенегалу. Статутний капітал становить 5,5 млн. дол.} 89,57% акцій належать державі.

Компанія самостійно та спільно з приватними інвесторами здійснює будівництво житлових масивів і комплексів у Дакарі та в провінціях, мас власне архітектурне бюро.

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!