2010.09.02-08.31 - II сесія 4-ї навчальної Програми з Чистого виробництва та енергоефективності

31 серпня у Херсоні почалася друга сесія 4-ї норвезько-української Програми “Чисте виробництво”, яка втілюється в життя за сприяння Норвезької  Асоціації дипломованих інженерів та наукових працівників TEKNA, Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонського міськвиконкому та Херсонської Торгово-промислової палати.
Програма “Чисте виробництво” зосереджує увагу підприємців на економічній вигоді дотримання екологічних норм. Мінімізуючи утворення відходів у промисловому процесі, виробник економить ресурси (сировину, час, енергію, кадри тощо), скорочуючи витрати не тільки на обробку та утилізацію відходів, але і на сам процес виробництва.
Учасники Програми — співробітники Херсонського водоканалу та Херсонської ТЕЦ — представили перші результати своєї роботи в рамках навчання, заслухали рекомендації щодо детального аналізу проектів за екологічними, економічними, технологічними параметрами.

Норвезькі експерти також акцентували увагу на розрахунках економічної рентабельності проектів і термінів окупності інвестицій, на способах і джерелах фінансування. Сформувавши робочі групи, учасники на практиці вчились оцінювати та порівнювати економічний баланс проектів, обираючи найбільш рентабельний варіант.

Щодня слухачам надавався час для презентації та обговорення власних екологічних проектів, в яких частина запропонованих новацій стосувалася  очищення і утилізації стоків, удосконалення системи водопостачання, а також запобігання втратам води. Своє бачення покращення роботи водопровідної мережі запропонували і експерти з Музиківки. Херсонська ТЕЦ навела напрацювання у вирішенні проблеми енергозбереження будинків.
З огляду на виключну економічну та природоохоронну важливість окресленого кола питань, представлені проекти ретельно і всебічно аналізувались як норвезькими експертами, так і рештою слухачів.
Широкий спектр запропонованих ідей був високо оцінений норвезькою стороною, яка підтвердила готовність розвивати економічні зв'язки з підприємствами Херсона, ділитися досвідом запровадження екологічних підходів у виробництві та комунальному секторі. В якості прикладу успішного застосування новітніх технологій та розробок слухачам була представлена показова  презентація досвіду Московського водоканалу в сфері очищення води. Ознайомлення херсонських фахівців з цим проектом стало можливим завдяки спільним зусиллям МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона», Херсонського міськвиконкому та Херсонської Торгово-промислової палати, які відвідали московських колег влітку 2010 р.
Наступна, третя сесія Програми “Чисте Виробництво”, на якій учасники презентуватимуть економічний баланс своїх проектів, відбудеться 19-21 жовтня цього року.

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!