2010.05.18 - відбувся семінар «Актуальні питання інтеграції України до Європейського співтовариства»

18 травня в конференц-залі Херсонської ТПП відбувся семінар «Актуальні питання інтеграції України до Європейського співтовариства».

5 червня 2009 була прийнята нова програма по співпраці України і ЄС - «Порядок денний асоціації України та ЄС», ключовим елементом якої став розділ про зону вільної торгівлі на території України.

Сьогодні лише вкрай вузьке коло експертів уявляє собі весь обсяг і складність питань, що постають перед нашою країною у зв'язку з переговорами, що почалися з ЄС про створення зони вільної торгівлі, а саме про колосальний обсязі європейських норм і стандартів, які необхідно як можна швидше зробити частиною українського законодавства. Передбачається, що перехідні періоди, а їх буде кілька, до європейських стандартів складуть від 3 до 5 років.

Даний семінар відбувся з метою висвітлення загальних правил видачі преференційних сертифікатів для торгівлі товарами та послугами між Україною та країнами ЄС. Захід пройшов за участі представників управління сертифікації походження товарів Торгово-промислової палати України, провідних експертів Херсонської ТПП, представників Херсонської митниці, менеджерів зовнішньоекономічної діяльності херсонських підприємств, фахівців брокерських і посередницьких контор.

Перший віце-президент ХТПП, Валентина Йосипівна Удод, зазначила основних експортерів Херсонського регіону, що здійснюють торговельні відносини з країнами Євросоюзу.

Серед підприємств-членів Херсонської ТПП, що експортуються продукцію в країни ЄС: ТОВ ФПК «Корабел», ТОВ «Техтекс», ТОВ «Глобарт», ВАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування», АТЗТ "Херсонська кондитерська фабрика", ЗАТ "Чумак", ТОВ "Астра Л", ДП "Херсонський морський порт", ВАТ "Бериславський машинобудівний завод", ТОВ "Авто-Електромаш", ТОВ "Херсонес", ТОВ "ТДК-Транс", НП ПП "Дніпро-2", ТОВ "Судмаш", ТОВ "АП Груп", ТОВ "Спартехнотрейд", ТОВ "СВЛ-транс". Основними імпортерами серед країн ЄС: країни Прибалтики, Угорщина, Болгарія, Румунія, Польща, Німеччина, Австрія, Італія, Франція.

Ткаченко Неонілла Вікторівна, начальник управління сертифікації походження товарів Торгово-промислової палати України, розповіла про порядок видачі сертифікатів походження при експорті товарів до країн ЄС, а саме преференційного сертифікату (форма "А") у рамках Генеральної системи преференцій (країни ЄС, Японія, Туреччина), сертифікату походження для текстильних товарів, експортуються в країни Європейського Союзу; сертифікату походження (ECSC) для металопродукції, що експортується в країни ЄС;  преференційного сертифіката EUR 1 для експорту товарів до Республіки Македонія.

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!