2010.05.13 – Візит радника Посольства Республіки Білорусь в Україні

Під час нещодавніх зустрічей Президентів Республіки Білорусь та України, а також засідання Міжурядової білорусько-української змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва було особливо наголошено на необхідності міжрегіональної взаємодії для розширення торговельних зв'язків між нашими країнами.

Саме з метою обміну конструктивним досвідом, обговорення наявних проблем та пошуку нових напрямків співпраці, 13 травня Херсон відвідав радник Посольства Республіки Білорусь в Україні пан Олександр Станіславович Істомін. У межах візиту пан радник зустрівся з керівництвом і спеціалістами структурних підрозділів Херсонської Торгово-промислової палати. З метою якомога ширшого і об’єктивного висвітлення обговорюваних питань участь у зустрічі взяла також заступник начальника управління, начальник відділу зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Херсонської облдержадміністрації пані Інга Павловська.

В ході зустрічі в Херсонській ТПП Сторони обговорювали можливості поглиблення співпраці Херсонської області з регіонами Білорусі, зокрема питання активізації співробітництва у сфері виробничої кооперації і налагодження оптових поставок сільгосппродукції херсонського виробництва до Республіки.

Пані Валентина Удод, Перший віце-президент ХТПП, розповіла про поточний стан співробітництва між херсонськими виробниками і білоруськими імпортерами. Серед товарів, експортованих до Республіки: соняшник, вироби з ПВХ, папір, виноматеріал, механічне обладнання, рисова крупа, продукти дитячого харчування, кондитерські вироби, сільгосппродукція тощо.   

Пан Істомін підкреслив, що обсяг товарообігу між Білоруссю та півднем України, порівняно з прикордонними областями, поки що незначний, тому завданням і Посольства, і Торгово-промислової палати стає пошук нових напрямків і форм двостороннього регіонального партнерства. В якості цікавого варіанту співпраці було запропоновано створення українсько-білоруських підприємств зі збирання сільгосптехніки. Окремо пан радник наголосив на важливості спільного проведення виставкових заходів як засобу просування товарів місцевого виробництва на закордонні ринки.

Розглянуті питання набувають особливої важливості в контексті того, що Україна вже сьогодні є одним з основних торговельних партнерів Білорусі. Так, у 2009 р. за обсягами товарообігу з Білоруссю наша країна посідала друге місце серед країн СНД та четверте – у загальному обсязі торгівлі.

Не залишили без уваги і сферу туризму. Пан радник погодився з важливістю популяризації херсонських морських курортів серед громадян Білорусі, адже Херсонщина здавна відома своїми унікальними оздоровчими можливостями.

В продовження екологічної тематики пан радник отримав запрошення взяти участь у роботі Міжнародного екологічного форуму «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета», який вже вдруге проводитиметься Херсонською ТПП у листопаді цього року. Пан Істомін пообіцяв опрацювати можливість спільного проведення заходу, адже питання екології також є нашою спільною справою.

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!