2017.12.20 - Семінар «Правове забезпечення земельних відносин - гарантія легального бізнесу»

20 грудня 2017 р. Департамент АПК Херсонської обласної державної адміністрації та громадська організація «Земля Таврії» за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP провели семінар на тему: «Правове забезпечення земельних відносин – гарантія легального бізнесу». У заході взяли участь представники Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області, Херсонської ТПП, Херсонського державного аграрного університету, «Укрексімбанку», юридичні консультанти.

 

Складно переоцінити важливість земельних відносин у плодоовочевому бізнесі, їх вплив на прибутки та бізнес-моделі всіх учасників ринку. В числі виступаючих на семінарі була Перший віце-президент Херсонської ТПП Валентина Удод, яка розкрила взаємозв’язок між належним оформленням земельної ділянки та правом розпоряджатися зібраним з неї врожаєм в контексті відправлення сільгосппродукції на експорт (як безпосередньо виробником, так і перекупником); а також наслідків, до яких призводить виявлення порушень у документальному оформленні сільгоспугідь під час перевірки походження експортованої продукції, що проводиться на вимогу митних органів країн-імпортерів.

 

Проект UHBDP спрямований на підтримку аграрних підприємств всіх форм власності, розбудову плодоовочевого бізнесу, кооперативного руху. За результатами роботи проекту на Херсонщині створено Асоціацію виробників часнику та Асоціацію виробників меду. Проект готовий надати допомогу і плодоовочівникам, зокрема тим,  які своєю діяльністю сприяють розвитку місцевої громади і впроваджують принципи кооперації. Сьогоднішній семінар відкрив серію спеціалізованих практичних зустрічей на нову для проекту тематику – законодавчі новації в земельних відносинах та правові аспекти землекористування.  

 

В цій сфері існують численні проблемні питання, що потребують громадського обговорення та державного врегулювання: неоформлені та невитребувані паї, відумерла спадщина, «підвішений» юридичний стан земель колективної власності, невідповідність фактичних меж населених пунктів затвердженим раніше планам тощо. Тема ця є дуже актуальною, адже в найближчі роки в рамках земельної реформи очікується передання практично всіх повноважень в питаннях управління землею на місцевий рівень – територіальним громадам. Тому на наступний рік проект UHBDP планує провести цілу низку тематичних інформаційних заходів для надання аграріям і представникам місцевого самоврядування та ОТГ найповніших консультацій в зазначеній сфері. 

Виставки в Україні

Анонси

2019

Програма стажування у ФРН для управлінських кадрів Херсона

 

2019.01.22-24

ХХХVII Міжнародна сільськогосподарська виставка «AGRO + MASHEXPO 2019»

 

2019.01.28 - 29

НАВЧАННЯ ТА  ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

 

2019.01.29

Круглий стіл «Стан та перспективи розвитку торгівельно-економічних відносин України та КНР у контексті співробітництва ділових кіл країн»

 

2019.02-11

Перелік міжнародних виставок з узбецькими компаніями

 

2019.02.06-07

Міжнародна конференція, присвячена нафтогазовій галузі «ІІ Марокканський і Західноафриканський нафтогазовий саміт»

 

2019.02.12-15

ВUDMA 2019    

Міжнародний ярмарок будівництва та архітектури    

 

2019.10.22-25

Каспійський міжнародний ярмарок нерухомості і інвестицій