2009.06.04-05 – II Економічний форум «Україна – Польща»

У термін 4 – 5 червня 2009 року Віце-президент Херсонської ТПП пан Сергій Кочерженко та спеціаліст Центру міжнародного співробітництва Херсонської ТПП пані Ганна Сирчина взяли участь у роботі II-го Економічного форуму «Україна-Польща», який цього року був присвячений обговоренню нових випробувань, що виникають під час розбудови українсько-польського співробітництва на регіональному рівні. Як і минулого року Форум проходив у м. Любліні, Польща, за підтримки Маршалківської адміністрації Люблінського воєводства, Посольства України в Республіці Польща та Генерального Консульства України в Любліні.

У межах Форуму, покликаного сприяти налагодженню безпосередніх контактів між суб’єктами господарської діяльності та регіонами, обговорення дістали актуальні проблеми взаємовигідної економічної та транскордонної співпраці, а саме: прикордонний рух, митні сплати, законодавство, європейські фонди допомоги. За словами пана Кшиштофа Грабчука, Маршалека Люблінського воєводства, Форум – це перший в Європі масштабний спільний захід, який став майданчиком для живого обміну поглядами і думками, спрямованого на вирішення проблемних питань, обговорення можливостей регіонального співробітництва не тільки між офіційними особами, але й представниками бізнесових кіл.

Під час офіційного відкриття Форуму Україну представляв Генеральний консул України в Любліні пан Олег Горбенко, який визначив сфери культури та туризму як пріоритетні напрямки для поглиблення двостороннього співробітництва. Голова Черкаської обласної державної адміністрації пан Олександр Черевко підкреслив, що найбільш перспективними для співпраці галузями є розробка родовищ нерудних корисних копалин і мінеральних підземних вод, а також створення на їх основі сучасних виробництв з використанням передових вітчизняних і зарубіжних технологій.

Протягом заходу детально обговорювалися питання перетину кордону, законодавчого регулювання малого прикордонного руху, вдосконалення роботи прикордонних пунктів пропуску, інвестиційні можливості України, сутність Програми Європейської територіальної співпраці на 2007 – 2013 роки, а також практичні аспекти економічної співпраці між підприємцями України та Польщі в контексті кризових умов.

5 червня робота Форуму проходила за тематичними секціями, участь у яких брали представники міністерств, прикордонної та митної служб, а також експерти з регіонів Польщі, України і партнерських регіонів Білорусі, Угорщини, Австрії, Італії та Бельгії. Тематичні секції були представлені агропромисловим комплексом, енергозбереженням, відновлювальними джерелами енергії та інноваційними процесами в економіці обох країн.

У межах візиту до м. Любліна пан Сергій Кочерженко, Віце-президент Херсонської ТПП, зустрівся з Президентом Регіональної палати торгівлі в Любліні паном Мареком Вагнером. За результатами відкритого та плідного обговорення потенціалу регіонального співробітництва між нашими організаціями, спрямованого на розширення горизонтів польсько-української співпраці, Палати підписали Угоду про співробітництво. Не менш важливою стала зустріч пана Кочерженка з Генеральним Директором Польсько-Української Господарчої Палати паном Вацлавом Павляком. За підсумками переговорів з великим оптимізмом споглядаємо ми перспективу виходу херсонських виробників на польські ринки, а також інші можливі напрямки взаємовигідної співпраці з Люблінським воєводством та іншими регіонами країни.

Нагадаємо, що Люблінське воєводство, розташоване у південно-східній частині Польщі, – третє за розміром воєводство у країні, столицею якого є одночасно найбільше місто східної Польщі – місто Люблін.

Регіону властивий аграрно-промисловий профіль. Завдяки сприятливим кліматичним умовам та високій врожайності ґрунтів, воєводство є одним з найважливіших центрів сільськогосподарського виробництва в країні. Головні галузі економіки регіону – харчова промисловість (виробництво цукру, молочна, м’ясна промисловість, пивоваріння), тютюнова промисловість, вирощування овочів і трав. Важливими для економіки воєводства є також електромашинобудування, металургія, видобувна, авіаційна, хімічна та деревообробна промисловість. Протягом останніх років зафіксовано значний приріст доходів від продажу послуг, зокрема від створення гумових виробів та виробів зі штучних матеріалів, транспортних засобів, автомобілів, причепів та напівпричепів, виробів з деревини, конструювання машин та устаткування, виробництва предметів одягу. Визначними інвестиційними напрямками у воєводстві визнано аграрно-харчову переробку, машинобудівну промисловість, логістику, виробництво відновлювальної енергії.

Більш детальну інформацію щодо інвестиційних пропозицій та загальних відомостей про Люблінське воєводство Ви завжди можете отримати у Центрі міжнародного співробітництва Херсонської ТПП за тел. (0552) 325238, 325291 або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!