2009.02.14-21 – Херсонське узбережжя запрошує уральських відпочиваючих

Здавна відома Херсонщина своїм багатим туристичним потенціалом та рекреаційними можливостями. Морське узбережжя простягається чудовими піщаними пляжами, де поєднується могутня цілюща сила сонячного тепла, солоної морської води, повітря з ароматом степових трав. Щороку приїжджають сюди відпочиваючі, аби не лише подихати свіжим повітрям і відпочити, а й покращити своє здоров’я.

Про туристичну привабливість нашого краю Херсонська Торгово-промислова палата розповідала і продовжує розповідати на міжнародних туристичних заходах, виставках, форумах тощо. Адже велике майбутнє вбачає Президент ХТПП Вікторія Остроумова за справою розбудови туристичного сектору економіки регіону, спрямованого на популяризацію курортів Херсонщини на світовому ринку туристичних послуг.

В продовження розпочатої роботи та згідно з планом роботи Палати на 2009 рік у термін 14 – 21 лютого ц.р. делегація Херсонської області відвідала міста Уральського федерального округу Російської Федерації, аби запропонувати слов’янським сусідам існуючі курорти і обговорити можливість започаткування кількох спільних проектів. До складу херсонської делегації увійшла Тетяна Брикова, виконавчий директор Асоціації оздоровчих установ Херсонської області та представники Кластера «Країна дитячих мрій»: директори шести дитячих таборів та оздоровчих центрів міжнародного рівня, розташованих на узбережжях Чорного й Азовського морів, які щороку приймають у себе відпочиваючих з країн СНД.

Так, 16 лютого у приміщенні Центру ділового співробітництва «Меркурій» на базі Сургутської ТПП під патронатом Президентів Палат пані Антоніни Копейко та пані Вікторії Остроумової відбулася зустріч представників херсонської делегації з керівниками туристичних агенцій та турбюро, профсоюзних організацій, санаторно-курортних об’єднань, зацікавлених в отриманні комерційних пропозицій для організації відпочинку російських дітей та дорослих на херсонському узбережжі. Для ознайомлення представників сургутських компаній з природним, рекреаційним потенціалом нашого краю Палата презентувала тематичний фільм. Особливий акцент зробили на екологічну чистоту херсонських овочів та фруктів, адже повноцінне оздоровлення організму, особливо дитячого, неможливе без сповненого вітамінами харчування.

Не залишили без уваги цю зустріч і представники адміністрації м. Сургута, зацікавлені в організації дитячого відпочинку на узбережжі Чорного та Азовського морів. Зокрема присутні були директор Департаменту з економічної політики міської адміністрації, представники Департаменту культури, молодіжної політики і спорту, Комітету охорони здоров’я, Управління соціального захисту населення в Сургутському районі, а також Сургутська філія державної установи Фонду соціального страхування Російської Федерації в Ханти-мансійському автономному окрузі – Югрі.

За результатами зустрічі досягнуто домовленість про розробку програми співробітництва між херсонськими та сургутськими організаціями у сфері сімейного та дитячого відпочинку, молодіжного туризму, санаторного лікування. Беручи до уваги спільні слов’янські корені українців та росіян, а також маючи на меті подальшу взаємоінтеграцію культур наших народів, під час обговорення виникла ідея організації відпочинку російських дітей в таборах Херсонського узбережжя із заснуванням культурних і мовних центрів.

17 лютого 2009 р. херсонська делегація попрямувала до м. Єкатеринбурга, адміністративного центру Свердловської області та Уральского федерального округа РФ, великого транспортного і логістичного вузла Транссибірської магістралі, важливого промислового, культурного і освітнього центру Уралу.

У межах зустрічі з представниками туристичних агенцій та бюро подорожей Єкатеринбурга було підписано Меморандум про співробітництво в галузі дитячого оздоровлення з керівником Уральської Асоціації туризму, директором «Дитячого бюро подорожей» пані Наталею Ларіоновою, а обмін контактною інформацією був спрямований на те, аби встигнути налагодити канали співпраці ще до початку цьогорічного курортного сезону.

Наступного дня, у межах зустрічі, організованої для представників профспілкових комітетів найбільших підприємств області, пані Брикова та представники оздоровчих установ розповіли про рекреаційні можливості Херсонської області, запросили свердловських дітей відвідати херсонське узбережжя, насолодитися лагідним херсонським сонцем і зігрітими ним стиглими фруктами. Особливої уваги дістало питання організації відпочинку у межах професійних таборів, які пропонує Херсонська асоціація оздоровчих установ, як-то: військові, козачі табори, спеціалізовані табори для дітей, які полюбляють танці або співи тощо.

За підсумками переговорів з директором Управління «Свердловськкурорт» Міністерства охорони здоров’я Росії у термін 3 – 4 квітня цього року Херсонщина представлятиме у межах 3-ої спеціалізованої виставки-ярмарку «Індустрія туризму Уралу: лікування та відпочинок – 2009» власний стенд, що, безумовно, надасть чудову можливість продемонструвати рекреаційний потенціал нашого краю та сприятиме просуненню на уральський ринок санаторно-курортних послуг, що їх пропонують херсонські заклади.

Переговори з зацікавленими туристичними підприємствами, представниками обласної та міської адміністрацій м. Тюмені, а також місцевими мас-медіа проходили за участі Генерального Консула України в Тюмені пана Михайла Колядіна. За його словами, Україна нині багато уваги приділяє зв’язкам з російськими партнерами. Особливо це відчутно на прикладі торгово-економічних операцій, які помітно активізувалися з 2005 року, коли взаємний товарообіг збільшився вдвічі, а за перші 9 місяців 2008 року виріс ще на 17 відсотків.

Cвою увагу ознайомленню з пропозицією херсонських партнерів приділили також начальник Департаменту інвестиційної політики і державної підтримки підприємництва в області пан Владислав Чернов, спеціалісти відділів освіти, молодіжної політики та спорту, комітету охорони прав дітей, російського дитячого фонду, міжрегіонального об’єднання організації профспілок, представники туристичних фірм та профкоми підприємств. За підсумками роботи в регіоні досягнуто домовленість про співпрацю з Тюменським регіональним відділенням Російського дитячого фонду.

Результативною стала ділова місія і Херсонської Торгово-промислової палати – Президент Палати пані Остроумова підписала дві Угоди про співробітництво: з Уральською ТПП та ТПП Тюменської області.

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!