2020.10.15 – У Херсоні пройшла відкрита дискусія представників влади та бізнесу щодо оновлення Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Україна почала обговорення щодо оновлення Угоди про асоціацію Україна-ЄС. В обласній бібліотеці ім.О.Гончара дуже жваво пройшла публічна дискусія з цього приводу між регіональним бізнесом та Віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною. Херсонська ТПП теж стала її учасником.

Підприємці пропонували зміни до Угоди в її торгівельній частині: збільшення безмитних та преференційних квот, зниження митних тарифів на певні види товарів (для Херсонщини це, в першу чергу, томатна паста, мед). Болючі питання були стосовно планів Уряду щодо подолання технічних бар’єрів у торгівлі (ТБТ), адже сьогодні ми не маємо паритетної позиції щодо взаємного визнання Україною та ЄС результатів робіт по сертифікації товарів. Українським виробникам дуже складно доводити відповідність своєї продукції європейським регламентам та стандартам попри певну проведену гармонізацію законодавства. Виробники вин питали про введення нульового мита на імпорт вина з ЄС з 2021 року та захист походження і географічного найменування.

Цікавим став момент обговорення позиції України щодо European Green Deal. Адже експерти та бізнесмени розуміють, що зелений курс, який прийняла Європа,  – це не тільки боротьба за екологію, але й захист внутрішнього ринку. За словами Віцепрем’єр-міністра О.Стефанішиної Уряд вже визначив свою позицію, головна мета якої – знайти компроміс між завданнями "зеленої" угоди і реальними можливостями України з її реалізації. Для підприємців дуже важливо побачити визначені Україною принципи та попередні домовленості з цього приводу, в тому числі щодо carbon border tax.

Взагалі, дуже важливим залишається питання щодо заходів, які український Уряд планує вжити для захисту внутрішнього ринку, зокрема за допомогою ТБТ, адже перегляд умов Угоди означає не тільки покращення нашого доступу до ринку ЄС, але й посилення конкуренції на внутрішньому ринку України з боку європейського імпорту.  

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!