2021.10.13 – В Івано-Франківську пройшов атестаційний семінар щодо АТА-карнетів

В Івано-Франківській ТПП 12-13 жовтня пройшов інформаційно-атестаційний семінар «Функціонування системи карнетів АТА в Україні», в якому взяла участь експерт Херсонської ТПП Альона Комарницька.

Карнет АТА – це міжнародний митний документ, що значно спрощує перетин митного кордону для предметів, які вивозяться з країни тимчасово. Уповноваженим орг аном з видачі АТА-карнетів в Україні є ТПП України разом з регіональними Палатами.

В ході семінару, експерти з 15 регіонів знайомилися з нововведеннями щодо оформлення, формування, видачі карнетів АТА в умовах карантинних обмежень в Україні та світі. Окремо розглянули питання забезпечення фінансових гарантій ТПП України при видачі карнетів АТА.

АТА-карнет видається на предмети, що підлягають митному декларуванню, за кордон вивозяться не для продажу і за деякий час мають повернутися в Україну. Наприклад, український виробник склопакетів може повезти свої зразки на ярмарок в Німеччині, а музей – організувати показ своїх експонатів в Угорщині. В таких випадках зручно оформлювати карнет АТА. Він не є обов’язковим, та має низку переваг:

  • економить час, адже заповнюється заздалегідь та може використовуватися для різних країн / багаторазового в’їзду;
  • зникає потреба гарантувати сплату митних платежів заставою чи іншим способом –  фінансовою гарантією є сам карнет;
  • товари можуть перетинати кордон, як вам зручно – однією чи кількома партіями;
  • одержувач карнета ATA оплачує тільки послуги організації, що його видала.

АТА-карнети найчастіше оформлюють на: виставкове і промислове обладнання, театральний реквізит, спецтехніку та інструменти; професійну фото-, відео-, музичну апаратуру; комп’ютери; спортивний інвентар; музейні експонати; живих тварин.

Контакти для консультацій та оформлення карнетів АТА у Херсонській ТПП:

тел./факс (0552) 42-50-92, тел. 49-42-86

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!