2021.10.19 - Херсонська ТПП – учасник бізнес-форуму «Україна – Монголія: нові можливості та перспективи двосторонньої співпраці»

Відбувся онлайн бізнес-форум "Україна-Монголія" за участі торгово-промислових палат, дипломатичних установ, бізнесу та закладів вищої освіти. Ключова ідея  - необхідність поновити економічні зв'язки і готовність Палат активно працювати для цього.

Хоча існує проблема транспортного сполучення, підприємства зацікавлені співпрацювати і в сфері будівельних послуг, і в АПК, і в галузі машинобудування, зокрема поставляти українське обладнання для гірничодобувної промисловості Монголії.

Слід зазначити, що  Монголія входить до топ-10 країн за своїми запасами природних ресурсів - кам'яне вугілля, залізна руда, молібден, олово, вольфрам, срібло і золото, мідь, уран, фосфорити, дорогоцінні каміння.

Традиційно України експортує до Монголії цукор і кондитерські вироби; папір; готові продукти із зерна; електричні машини; котли; залізничні локомотиви тощо. На жаль, за останні роки товарообіг, знижувався, і станом на 2020 рік  склав лише $23,9 млн. За словами керівників ТПП України та Монголії це зовсім не відповідає потенціалу обох країн.

Це підтвердили і представники дипломатичних установ, які, зокрема, сподіваються, що найближчим часом діалог активізується: відбудуться взаємні візити та поновить свою роботу Міжурядова українсько-монгольська Комісія. Цей орган, який забезпечує координацію двосторонньої торговельно-економічної співпраці, очолюють посадовці найвищого рівня - Міністр МЗС України та Міністр енергетики Монголії.

Наступного року наші країни відзначатимуть 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. Останній раз монгольська делегація відвідала Україну в 2011 році. Тоді відбувся масштабний бізнес-форум в ТППУ в рамках візиту Президента Монголії Цахиагійна Елбегдоржа. Обидві Палати готові відмітити цю річницю бізнес-активністю, а саме: організувати ділові візити та бізнес-виставки.

Між Україною та Монголією працює безвізовий режим. Це значно спрощує громадянам України відвідання Монголії як з метою бізнес-поїздок, так і з туристичною метою: побачити натуральну природу країни, кочівників, пустелю Гобі, рівнини та Алтайські гори.

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!