Інформаційний ресурс "Зелена інформація"

Інформаційний ресурс «Зелена» інформація створено з метою розширення екологічної інформованості та підвищення екологічної свідомості населення, посилення екологічної відповідальності бізнесу та всіх гілок органів влади, надання інформації про сучасні екологічні концепції, ознайомлення з міжнародними екологічними проектами, з прикладами застосування «зелених» технологій у різних галузях економіки.

Екологічний лікбез

2017.01.31 - Мінагрополітики підтримає виробництво органіки та виноградарство через механізм земельних аукціонів

Мінагрополітики та Держгеокадастр розробляють механізм підтримки виноградарства і стимулювання виробництва органічної продукції шляхом проведення спеціалізованих земельних аукціонів.

Детальніше...

2016.07.18 – Група фінських компаній Finnatic LTD шукає в Україні партнерів для реалізації проекту з виробництва біометану

Посольство України у Фінляндській Республіці та Республіці Iсландія (за сумісництвом) інформує, що компанія «METENER LTD» (http://en.metener.fi/) є розробником інноваційного проекту «GREENBATTERY» – DRY BATCH METHAN REACTOR, який дозволяє отримати біометан (біологічний природний газ) та органічні добрива шляхом переробки сільськогосподарських біомас (трава, сіно, солома). За підрахунками фінів, один гектар біомаси (залежно від виду біомаси) дає приблизно 800–3000 л метану. Отриманий газ можна використовувати для опалення, господарських потреб, а також для заправки тракторів, автомобілів тощо.

Детальніше...

2016.07.07 – Органік в Україні

Україна, маючи значний потенціал для виробництва органічної сільськогосподарської продукції, її експорту, споживання на внутрішньому ринку, досягла певних результатів щодо розвитку власного органічного виробництва. Сьогодні площа сертифікованих сільськогосподарських угідь, задіяних під вирощування вітчизняної органічної продукції, складає вже понад чотириста тисяч гектарів, а Україна займає двадцяте місце серед світових країн-лідерів органічного руху. Проте, частка сертифікованих органічних площ серед загального об’єму сільськогосподарських угідь України складає близько 1%. Але, при цьому, Україна займає перше місце в східноєвропейському регіоні щодо сертифікованої площі органічної ріллі, спеціалізуючись переважно на виробництві зернових, зернобобових та олійних культур.

Детальніше...

Інформація для членів палати!

Представляємо Вам Компанію ТОВ «Lion Recycling Ukraine» (м.Дніпропетровськ), яка є виробником різного роду полімерних виробів методами лиття та екструзії, а також переробляє вторинні полімери та відходи виробництва для потреб свого виробництва і підприємств партнерів.

Детальніше...

2015.10.05 – Перша Міжнародна конференція «Зелена модернізація економіки: виклики та можливості»

За ініціативи Торгово-промислової палати України та при підтримці Програми, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) щодо сприяння зеленій модернізації української економіки 30 жовтня п.р. пройшла Перша Міжнародна конференція «Зелена модернізація економіки: виклики та можливості». Конференція підтвердила важливість упровадження «зелених» технологій у різні галузі національної економіки. Херсонська Торгово-промислова палата, яка вже не перший рік реалізує екологічні проекти (у тому числі із впровадженням енергоефективних технологій) в регіоні та за його межами, також прийняла участь у даному тематичному заході.

Доповідачі першої панелі були представники уряду та державних органів влади, народні депутати, які наголосили на актуальності тематики конференції, так як вона стала дієвим майданчиком для дискусій, обміну досвідом, а зелена модернізація економіки сприяє росту сектора «зелених» робочих місць. На сьогодні мають змінитись пріоритети стимулювання щодо споживання енергетичних ресурсів – це має бути енергоефективне споживання із новим фокусом на енергоефективність, енергоменеджмент, збільшення частки відновлювальних та альтернативних видів енергії, диверсифікацію споживання. Це має знайти відображення в оновленій Національній екологічній стратегії.

Детальніше...

2015.09.25 – Українська продукція на зовнішніх аграрних ринках

За словами міністра аграрної політики України Олексія Павленка аналіз динаміки зовнішньої торгівлі аграрною продукцією за 7 місяців поточного року показує позитивне сальдо зовнішньої торгівлі в АПК $5,6 млрд. Він зауважив, що розвиток експорту сільськогосподарської продукції – це ключ до успіху України в цілому: експорт генерує розвиток галузі та нові робочі місця, що надзвичайно важливо для забезпечення стабільності в державі; сприяє встановленню добрих, міцних і взаємовигідних відносин з іншими країнами.

Детальніше...

2015.09.16 - В Україні почали діяти нові «зелені» тарифи для приватних домогосподарств

Як зазначають аналітики Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), останнім часом спостерігається значне здешевлення «зеленої» генерації. Електроенергія, вироблена сонячними і вітряними станціями, наближується за вартістю виробництва до електрики, отриманої на традиційних вугільних, газових та атомних електростанціях. Так за останні п’ять років, витрати на виробництво енергії сонячними електростанціями скоротилися в середньому з 500 дол. за 1 МВт-год у 2010 році до 200 дол. за 1 МВт-год у 2015-му. Для порівняння - собівартість виробництва електроенергії на газових, вугільних або атомних станціях у середньому становить близько 100 дол. за 1 МВт-год. Причому, в залежності від країни витрати на генерацію, які включають інвестиції, паливо, обслуговування та ремонт енергетичних установок, істотно різняться. Наприклад, у Бельгії облаштовані на даху сонячні установки виробляють енергію вартістю 311,77 дол. за 1 МВт-год, а в Іспанії така сонячна генерація обходиться у 166,70 дол. за МВт-год.

Детальніше...

2015.06.23 – Заощадження енергії у вашому будинку – ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України

Збільшення комунальних платежів робить ще більш актуальним питання економії води, світла і газу. Експерти стверджують, що заощадити на всіх комунальних платежах реально, потрібно лише знати прості правила і намагатися їх втілювати в життя.

Практичні поради від:

  • проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» щодо енергозбереження в житлових приміщеннях (на кухні, у ванній кімнаті і туалеті, у кімнатах).

http://issuu.com/irbis/docs/plakat_ukr#embed

Детальніше...

2015.06.15 – Інформаційний огляд від Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля»

За попередні тижні у Верховній Раді України зареєстровано низку законопроектів, спрямованих на охорону довкілля загалом і його окремих компонентів та удосконалення системи управління в екологічній сфері.

Детальніше...

2015.05.12 – Щодо впливу екологічного аспекту на експортний потенціал вітчизняного товаровиробника

У рамках засідання Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при Торгово-промисловій палаті України за участю науковців, експертів, представників органів державної влади та бізнесу було проведено «круглий стіл» Підтримка експорту – екологічний аспект.

Учасникам було надано інформацію про вплив екологічного аспекту на експортний потенціал вітчизняного товаровиробника на європейському та світовому ринках (Інформаційна довідка), розглянуто питання щодо інтегрованої товарної політики ЄС, екологічного маркування та сталих державних закупівель, упровадження в Україні інструментів стимулювання екологізації економіки. Присутні ознайомилися з кращими практиками застосування екологічної/органічної сертифікації та обговорили вигоди та проблемні питання.

З урахуванням проведеного обговорення були сформульовані та схвалені пропозиції Кабінету Міністрів України (додаються).

Дочірні категорії

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!